Vienetinė ir mažų serijų plastikinių detalių gamyba. 3D spausdinimas ir modeliavimas

3D kalvė

Modelių paruošimas spausdinimui

Modelio failą konvertuokite į STL formatą

Priimame failus išsaugotus .STL formatu. Jei naudojate „Google SketchUp“, eksportuokite 3DS formatu. („Google SketchUp“ eksportuodamas į .STL daro daug klaidų, gali prireikti papildomo, imlaus darbui taisymo).

Už atskirą kainą galime paruošti trimatį modelį pagal pateiktus eskizus ar nuotraukas.

Internete yra daug nemokamų modelių, kuriuos galima iš kart spausdinti. Populiariausia galerija yra čia: MakerBot Thingverse

Kiekvieną modelio detalę pateikite atskiru failu

Failo skaldymas į atskiras detales gali kainuoti papildomai.

Atskiroms detalėms galime naudoti skirtingas rezoliucijas arba medžiagas.

Nurodykit matmenis

Pateikdami užsakymą nurodykit orientacinius gaminio matmenis milimetrais. STL faile nėra išsaugomas matmenų tipas, tik dydis. Jei 3D modeliavimo programa matmenis nustato pagal colius ar centimetrus, gaminio dydis gausis ne toks kokio tikitės.

Sienelės storis – min 1,2 mm

Toks vertikalios sienelės storis reikalingas išlaikyti pakankamą sienelės tvirtumą. Pageidautina, kad sienelės storis būtų kartotinis 0,4 milimetrams: 1,2 mm, 1,6 mm, 2 mm ir t.t.

Galima spausdinti ir 0,8 mm ar 0,4 mm storio vertikalią sienelę, bet nepatartina.

Nors praktiškai galime atspausdinti popieriaus lapo storio horizontalias plokštumas, vis dėlto jas vertėtu daryti ne plonesnes nei 1 mm ir skaičiuojant jos storį atsižvelgti į norimą sluoksnio storį (0,1 – 0,3 mm)

Vidinis užpildymas

Jei detalės viduje yra ertmių, kurios nesusisiekia su išore ir nereikalingos funkcionalumui – jas panaikinkite.

Spausdinant detalės vidus automatiškai užpildomas „korio“ pavidalo struktūromis. Užpildymo koeficientą galima parinkti pagal norimą tvirtumą ir gaminio svorį.

Paviršiaus kokybė

Daugumos spausdintų detalių išvaizda gaunasi puiki su 0,2 mm storio sluoksniais. Bet dėl pasluoksninio spausdinimo technologijos detalių paviršius nėra toks lygus, kaip štampuotų detalių atveju:

IMG_20141205_174934

Šonai (vertikaliai spausdinamos dalys) ir aplamai tiesūs paviršiai atrodys gražiau už lenktus paviršius. Beveik horizontalūs paviršiai bus su aiškiai matomais laipteliais. Jei paviršiaus išvaizda Jums svarbi, nusiteikit papildomam detalės apdirbimui. Detalę galima šlifuoti, špakliuoti ir dažyti.

Šios detalės sluoksnių storis – 0,15 mm, paviršių radiusas – apie 1-2 cm:

liejimo-formele-3

Gerai matomi sluoksniai ne visada trūkumas. Puikus dizaineris menamus trūkumus paverčia išskirtiniu bruožu:

http://www.vormvrij.nl/

Esant reikalui užsakykite aukštesnės rezoliucijos spaudą. 0,1 mm jau gerai, bet nedideles detales galime spausdinti net 0,05 mm rezoliucijos. Turėkit omenyje, kad labai išaugs spausdinimo laikas ir kaina.

Gaminio spalva

Didžioji užsakovų dalis užsako „betkokios“ spalvos detales. Todėl mes turime tik keletą pagrindinių spalvų plastiko. Bet yra paprasta išeitis – dažymas. ABS plastikui puikiai tinka purškiami automobiliniai dažai. Nudažyti galima spalvomis, kokio plastiko iš principo nebūna, pvz., aukso, vario ar sidabro.