Vienetinė ir mažų serijų plastikinių detalių gamyba. 3D spausdinimas ir modeliavimas

3D kalvė

Dažni klausimai: spausdinimas

Kokio dydžio detales galime atspausdinti?

Plotis – 460 mm, gylis – 422 mm, aukštis – 530 mm.

Kokia spausdinimo rezoliucija?

Detales galime atspausdinti nuo 0,1 mm iki 0,8 mm sluoksnių storiais.

Spausdinamos gijos storis nuo 0,25 mm iki 1,20 mm.

Kaip pateikti užsakymą?

Atsiųskite .STL formato failą. Kiekvieną detalę pateikite atskirame faile. Naudojantiems „Google SketchUp“: ši programa eksportuodama daro daug klaidų, gali prireikti papildomo taisymo kuris ne visada įmanomas; iš šios programos eksportuokite failus 3DS formatu.

Parašykite detalės matmenis, kad būtume garantuoti dėl dydžio.

Naudojama technologija, jos ypatybės?

Naudojame FDM ir SLA tipo spausdintuvus. FDM (Fused deposition modeling) reiškią, kad detalė sukuriama lydant plastiko giją ir ją klojant atskirais sluoksniais. SLA spausdintuvai sluoksnius formuoja išs skysto fotopolimero. Sluoksniai po vieną apšviečiami per LCD panelę, tai „užauginama“ visą detalę.

FDM ypatybės

  • atspausdintos detalės iš kart tinkamos naudoti (su išimtimis);
  • atspausdinti galima ne bet kokio sudėtingumo detales (klauskit, atsakysiu);
  • puikiai tinka tik vienetiniams ir mažiems tiražams;
  • detalių stiprumas nevienodas skirtingomis kryptimis;
  • PLA plastikas ekologiškas (lauke suyra per du metus), tvirtas, kietas ir trapokas, dėl mažesnio šiluminio plėtimosi koeficiento detalės atsispausdina tiksliau;
  • Iš ABS plastiko gaminama dauguma buitinių prietaisų. Jis atsparus smūgiams, vėsdamas traukiasi (šiluminio plėtimosi koef. apie 0,8-1,2%), nuo tiesioginės saulės šviesos su laiku darosi trapesnis;
  • PETG skaidrus tvirtas plastikas, ryškios spalvos, puikiai sulimpa sluoksniai, atsparus smūgiams;
  • ePC (polikarbonatas) skaidrus tvirtas plastikas, padidintas atsparumas temperatūrai, atsparus smūgiams;
  • ePA, (poliamidas) stiprus, elastingas, geriau sulimpa sluoksniai, vėsdamas traukiasi.

Apie atspausdintų detalių tvirtumą

Spausdinamų detalių tvirtumas panašus į mums įprastų, lietų detalių tvirtumą. Bet yra nedidelis skirtumas pagal spausdinimo kryptį. Palyginimui galit paimti medieną: skersai pluošto tvirta, atspari gniuždymui bet lengviau skyla išilgai. Panašiai bus ir su atspausdintomis detalėmis.

ABS plastikas vėsdamas traukiasi, labai didelės detalės spausdinimo metu gali deformuotis. Plastikas netrapus, atsparumas karščiui 70-80ºC. PLA plastikas yra kietesnis ir tuo pačiu trapesnis, mažai deformuojasi spausdinant, juo atspausdintos detalės bus tikslesnės už ABS. Bet yra mažiau atsparus karščiui – apkrautas prie 50-60°C lengvai deformuojamas. PETg mažai deformuojasi spausdinant, atsparumas temperatūrai apie 70ºC. Nailonas minkštesnis ir lankstesnis, taip pat vėsdamas traukiasi.

Naudojamos medžiagos?

ABS, PLA, PETg, ePC, ePA, Flex, eLastic. Plačiau apie jas skaitykite skyrelyje „Plastiko savybės“

Kokių spalvų medžiagas turite?

Dažniausiai užsakomos spalvos – „betkokia“, juoda ir balta. Atsargoj turime įvairių spalvų plastiko. Jei reikia spalvos kokios neturime, galime užsakyti, bet tai užtruks apie 10d.

Norint gauti ypač patrauklų paviršių, detales galima šlifuoti ir dažyti purškiamais arba akriliniais dažais. Spalvų pasirinkimas – „kiek senukai turi“.

Kaip galima atsiimti pagamintą gaminį?

Siunčiame per kurjerį (kaina 5€), pristato kitą darbo dieną, jeigu išsiųsta iki 15 val.; Lietuvos paštu (kaina 3€), gausite per 3-4 darbo dienas; kai kuriais atvejai greitesnis pristatymas bus per autobusų stoties siuntinių tarnybą; Kauniečiai gali atsiimti patys.

Per kiek laiko atspausdinsite?

Fiziškai, pats spausdinimo procesas gali trukti nuo valandos (nedidelės detalės) iki dešimčių valandų. Papildomai reikia laiko užsakymo suderinimui, pasiruošimui, išsiuntimui ir dar būna darbų eilė.

Įprasti užsakymai atliekami per 1-3 darbo dienas.

Ar galite sumodeliuoti pagal brėžinį, eskizą ar realią detalę?

Vidutinio ir nedidelio sudėtingumo detales nubraižyti galime. Taip pat turime specializuotą programą mechaniškai taisyklingiems dantračiams paruošti. Galime suprojektuoti gaminį pagal Jūsų idėją atsižvelgdami į spausdinimo galimybes.

Bet labai sudėtingų modelių nekuriame (sudėtingų modelių pvz.: „veikiantis“ vidaus degimo variklio maketas, meniniai dirbiniai, architektūriniai šedevrai, sudėtingos formos auto detalės), tam geriau kreiptis į savo srities profesionalus.