Vienetinė ir mažų serijų plastikinių detalių gamyba. 3D spausdinimas ir modeliavimas

3D kalvė

Plastiko džiovinimas

Sulaukėm rudens ir drėgnų, plastikui nepalankių orų. Visi plastikai, daugiau ar mažiau įgeria drėgmę. Labiausiai drėgmė kenkia PVA, PA (nailonas) ir PETg plastikams. Spausdinant, iš drėgno plastiko ima veržtis garai, visas gaminys prisipildo burbuliukų. Tai gadina išvaizdą, prideda papildomai storio (ypač pastebima mažose skylutėse), prastina sluoksnių sukibimą. Skiriasi ir spausdinimo temperatūra – gerai išdžiovintam plastikui reikia kokiais 5°C aukštesnės spausdinimo temperatūros.

PLA, ABS ir TPU plastikams drėgmė taip smarkiai nekenkia. Kai labai drėgna (apie 70%), mes pastebėjome, kad prastos kokybės ABS-ui prasčiau sukimba sluoksniai o gerai išdžiovinus tenka 10°C pakelti spausdinimo temperatūrą. Geros kokybės, eSUN plastikui, tokios ryškios drėgmės įtakos nepastebėjome.

Paprastai džiovinimui naudojame orkaitę. Deja, turima orkaitė nėra tam pritaikyta, teturi dvi žemas temperatūras – 40 ir 100°C. Prie 40 tenka ilgai laukti, 100 per daug, plastiko gijos sukimba.

Netikėtai, prekybos centre pamačiau nukainuotą vaisių džiovintuvą. Nupirkau ir iškart sulaužiau groteles. Pagal instrukciją, temperatūra reguliuojama nuo 35 iki 70°C. Realiai iki 70 netempia, termoreguliatorius atsijungia prie 65 o įsijungia prie 50°C. Ir tokia temperatūra tik ritės apačioje (matavau su termo-poromis). Teks rites vartyti.