Vienetinė ir mažų serijų plastikinių detalių gamyba. 3D spausdinimas ir modeliavimas

3D kalvė

Dantračiai

Pastaba: dantračių šiuo metu gaminti nesiimame. „Kinietiški“ plastikiniai dantračiai lūžta dėl didesnių apkrovų. Jei pakeisit lietą plastikinį į 3D spausdintą, niekas nepagerės – apkrovos tos pačios, vėl išbyrės dantys.

Dantračius užsako dažnai. Matomai kiniečiai pasistengė, kad jie ilgai nelaikytu.

Kadangi turime inžinerinį supratimą kaip jie daromi ir turime po ranka specialias programas jų kūrimui, dantračių gaminimas neužima per daug laiko.

Deja, yra keletas apribojimų. Dėl FDM technologijos galimybių negalime kokybiškai pagaminti smulkių dantračių (mažesnių nei 2cm skersmens). Antras apribojimas – naudojamos medžiagos. Ne visi dantračiai dirba lengvomis sąlygomis. Jei yra dideli apkrovimai, aukštos darbinės temperatūros, didelė tikimybė, kad mūsų turimi plastikai neatlaikys.

Turime stiprių plastikų, tokių kaip PETG ir PC, bet jei ant dantračio, kuris sulūžo, radot užrašą, panašų į šį „PA+GF30“ (poliamidas užpildytas 30% stiklo pluoštu), greičiausiai padėti negalėsime.

Tiesa, plastiko gamintojai nesnaudžia ir kuria specialius, grafitu ir anglies pluoštu užpildytus plastikus. Kada nors tokius turėsime. Sekit naujienas.