Vienetinė ir mažų serijų plastikinių detalių gamyba. 3D spausdinimas ir modeliavimas

3D kalvė

Antgalio patobulinimas spausdinant su PETg

PET plastikas turi porą bjaurių savybių, yra labai lipnus ir labai tąsus. Lipnumas gerai, kada reikia puikaus sukibimo su žemesniais sluoksniais, bet blogai, nes apsivelia spausdinimo galvutė ir gadina spausdinamas detales. Plastikas po truputį kaupiasi ant jos, apdega ir galiausiai negražiais gumulais nudrimba ant pačios detalės.

PET plastiko tąsumas naudingas tekstilės pramonei, iš jo gaminami siūlai. Tokie siūlai, visas jų voratinklis ant detalių gadina nuotaiką, juos reikia šalinti.

Kadangi yra tokia problema, ją reikia kažkokiu būdu pašalinti. Truputį pamąstęs, sprendimą radau. Labai lipnų plastiką galima įveikti labai nelipniu paviršiumi. Yra du polimerai prie kurių beveik niekas nekimba, tai teflonas ir silikonas. Kaip antgalį padengti teflonu, neįsivaizduoju. O silikono, paruošto užtepimui, įsigyti nesunku. Reikalingas karščiui atsparus silikonas, jis įprastai gaminamas raudonos spalvos ir atlaiko iki 300℃. Kaip tik tai ko reikia.

Antgalio paruošimas nesudėtingas – užtepame nedidelį sluoksnį silikono ir palaukiame 24 valandas, iki kol pilnai sutvirtės.

Rezultatas matomas iš karto, galvutė nebeaplimpa plastiku, voratinklis beveik visiškai išnyksta. Kiek ilgai laikys vienas padengimas dar nežinau, reikia ilgų bandymų. Yra tik vienas nedidelis trūkumas – kiekvieną kartą, kada reikės valyti antgalį išdeginimo būdu, teks iš naujo užtepti silikono sluoksnį. Kitaip tariant, neišeis greitai išvalyti antgalį ir tęsti spausdinimą, reikia turėti jau paruoštų antgalių atsargą.