Vienetinė ir mažų serijų plastikinių detalių gamyba. 3D spausdinimas ir modeliavimas

3D kalvė

PETg plastikas – puikus pasirinkimas

Ką tik iš pirkėjo gavau atsiliepimą apie eSUN PETg plastiką:

Viktoras: „Sveiki, noriu pasidžiaugt. Labai gera medžiaga. Gerai limpa prie blue painters tape :), newarpina ir sukibimas fantastiškas. Atspausdinau labai mažą detale negaliu atlaužt. Super.
Prieš tai turėjau kažkokią petg pabandymui – mesiu iškart lauk. Fake kažkoks.
Dėkui :) Jejejee :)“

Video youtubėj:

Lietuvoje apie PETg plastiką 3D spausdintuvams mažai kas žino. Ir, ko gero, tiems kas žino, nepasisekė su neaiškios kilmės plastiku – kaip ir Viktorui.

Mes jį atsivežėme ne per seniausiai. Patys išbandėme ir daliai darbų vietoj PLA ir ABS naudojame PETg. Mums jis labai patinka, nes nesiraito aušdamas kaip ABS ir sluoksniai sukimba daug geriau nei PLA. Be to, jo darbine temperatūra 70-80 laipsnių (PLA 50-60), t.y. prie tokios temperatūros plastikas dar nesideformuoja ir laiko apkrovą.

PETg lankstumas mažesnis už ePA (poliamidas, nailonas), todėl tinka dantračiams. Dauguma užsakovų įsitikinę, kad dantračius reikia spausdinti su nailonu. Spėju, tas įsitikinimas iš tų laikų, kada atsparias trinčiai detales gamindavo iš kaprono, kuris kietesnis už nailoną ir toks pat tvirtas ir atsparus trinčiai. Kapronas – plastikas iš tos pačios poliamidų (PA) grupės kaip ir nailonas, tik štai nailonas yra per minkštas dantračiams. PETg pats geriausias pasirinkimas, kada reikia atsparaus apkrovai plastiko, kuriuo nebūtų sunku spausdinti.

Dekoratyvus, storas sluoksnis

Spausdinimo specifika panaši į PLA plastiką, reikalauja intensyvaus nedidelių detalių aušinimo. PETg turi tik du trūkumus. Mažesnis spausdinimo greitis (ypač, jeigu ekstruderis nelabai galingas) ir jo kaina didesnė (pas mus tik 35€). Taip pat, kaip ir PLA, naudoti ir laikyti jį reikėtų sausose patalpose. Palaikius aukštesnėje negu 60% drėgmės aplinkoje, prastėja spausdinimo kokybė.

Optimaliausia spausdinimo temperatūra – 245℃. Galvutės (HotEnd) diametras rekomenduojamas ne mažesnis kaip 0,4mm.

Jei prieš tai spausdinote su kitu plastiku (aktualu prieš tai naudojus PLA), būtina gerai pravalyti galvutę arba pakeisti į švarią. PLA plastikas greit degraduoja prie PETg spausdinimo temperatūros ir užkemša galvutę. Taip pat verta patikrinti tefloninį vamzdelį ir esant reikalui jį pakeisti nauju.

Jei šiuo metu svarstote, kuris plastikas labiau tiks jūsų detalei, ar PLA ar ABS ar PA – pasirinkite eSUN PETg.